Öne Çıkan Çift Sıra Aktarma Makarası

Görev:

Australia Post, ağırlığı 35 kilograma kadar ağırlığa sahip uluslararası posta torbalarını manuel olarak çeşitlerine ayırmak için bilyeli aktarma tablaları kullanmıştır. Torbaları itme, çekme ve yönlendirme için Operatörler tarafından sağlanan bu önemli ve süreklilik arz eden manuel efor onları potansiyel kas-iskelet sakatlanmasına maruz bırakmaktadır. Australia Post bu sorunu gidermek için operatör girdisini ve maruz kalınan sakatlanma riskini  önemli ölçüde azaltacak alternatif çözümler aramıştır. 35 kilogramlık torba için hedeflenen 50N (5 kg) itme/çekme gücü ile, bu hedefin büyük ihtimalle bakım ve işletim ücretlerine eklenen güçlendirilmiş bir çözüm gerektireceği kabul edilmiştir.

Ekran Resmi 2015-11-19 17.24.02
Ürün: 48 mm Çift Sıra Aktarma Makarası                                   Kapasite: 230 kg (500 lbs) Kullanıcı: Australia Post Ülke: Avustralya

 

Çift Sıra Aktarma Çözümü:

Çift sıra aktarma makarası , poliasetal (POM) ara parça ruloları ile birleştirilmiş 48 mm çift sıra aktarma makaralarından faydalanan bir manuel aktarma çözümü sunmuştur. Yumuşak paketleme desteği sağlamak için tasarlanan makaranın daha küçük olan çapı, sürtünmeyi en aza indirir ve gerekli olan çift sıra aktarma makarası teker sayısını azaltır. Australia Post ve çift sıra aktarma makarası transfer tablasının tasarımı ve yapımında iş birliği yapmıştır. Denemeler Australia Post girişinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Sonuç:

Çözüm, tabla üzerindeki tüm yönlerdeki itme/çekme güçlerinde 40 ve 70N (4-7 kg) arasında önemli derecede azalma sağlamıştır. Australia Post, bunun herhangi bir motorlu desteğin yokluğuna rağmen mükemmel bir başarı olduğunu düşünmektedir.


Ek Avantajlar:

Çözüm, gereken itme/çekme kuvvetlerindeki azalmaya ek olarak, motorlu çözümle ilişkili
bakım ücreti ve ek ücret olmadan,Çift sıra aktarma makaraların polimer yüzeyleri ve ara parça ruloları paketlerin yapışkanlarının ve etiketlerinin yapışmasına karşı daha az eğilim göstererek zamandan ve bakım masraflarından daha fazla tasarruf sağlamıştır.

Palet Transfer Tablası

Ekran Resmi 2015-11-19 17.24.49
Ürün: 48 mm Çift Sıra Aktarma Makarası                                 Kapasite: 550 Kg (1200 lbs) Kullanıcı: Açıklanmamıştır Ülke: Amerika Birleşik Devletler

Görev:

Petek kağıt paletlerinin paketleme taşıyıcısına taşınmasını geliştirmek. Ürün taşımanın sıra dışı yönlerinden biri bazı palet paketlerinin son paketlemede uygun yön tayini için 90° dönme gerektirmesidir.

Ürünü hareket ettirmede karşılaşılan en büyük sorun, paletlerin bilye aktarma döner tablasında hareket ederken doğru gitmemesidir. Ağırlığı 1.200 pounda kadar olabilen paletleri taşıyan çalışanlar ürünü düz bir çizgide taşımak konusunda oldukça zorlanıyordu. İlaveten, ürünü bilye transferlerinden karşıya geçirmek için gerekli olan kuvvet istenilenden daha fazlaydı.

Çift Sıra Aktarma Çözümü:

Magnus Mobility, müşteriyi 630 48 mmçift sıra aktarma makaraları karşılıklı 30 aksa yerleştirerek basit ama etkili olan çözümü geliştirmeye dahil etti. Transfer tablası ölçüleri: 61 inç x 66 inç (155 cm x 168 cm).

Çift sıra aktarma makarası 48 mm tekerlekler Magnus Mobility tarafından paketleme bantları boyunca paletler için en az dönme direncini sağlamak amacıyla çift sıra aktarma makaraların prefabrik alüminyum bağlantı kanallarını kullanarak tasarlandı. Tasarım 7 6 inç kare palet pedleri için uygun yük desteği sağlamaktadır.

Beklenilen geliştirmeler elde edildi. Petek paletleri çift sıra aktarma makarası transfer tablasıyla taşımak daha kolaydı, paletlerin yönü manuel olarak ayarlandı ve yön kontrolü büyük ölçüde geliştirildi. Artık kart ve kağıt ürünleri yığınları kolayca yönlendirilip ve doğru bir şekilde yerleştirilmektedir.

Çözüm, güvenilir üretkenlik sunarken çift sıra aktarma makaralara güç gerektirmez ve minimum bakım gerektirir.

Daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli. Çift sıra aktarma makarası.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi